_News

Zapraszamy na treściwą videorelację z alternativowych podchodów w Hali 90B.
>>>
W ramach festiwalu Alternativa Krytyka Polityczna w Trójmieście zaprasza na cykl debat w przestrzeni Habeas Lounge. Drugie spotkanie "Radykalne formy oporu" odbędzie się w piątek 17 grudnia o godz. 19.00

>>>
Twierdzimy, że granice między nauką, sztuką i polityką powinny zostać zniesione. Każda z tych dziedzin posługuje się równoprawnym językiem, każda z nich powinna służyć do decydowania o kształcie społeczeństwa. Kazimiera Szczuka, Roman Kurkiewicz, Piotr Laskowski w IS Wyspa.


>>>
4 grudnia, podczas Festiwalu Alternativa, zagrają Hiwa K + The Chicago Boys: while we were singing, they were dreaming. Retro wieczór z muzyką na żywo, na scenie lata 70’ i utwory z Afganistanu, Iranu, Iraku, Bangladeszu, Libanu oraz z Polski. Koncertowi towarzyszą projekty wizualne związane z krytycznym spojrzeniem na politykę neoliberalizmu, min. wykład prof. Davida Harveya „A Brief History of Neo-liberalism”, przegląd rodzinnych archiwaliów oraz osobiste wspomnienia członków zespołu.


>>>
IS Wyspa, Buffet i Alternativa Festiwal zapraszają na koncert Indigo Tree oraz California Stories Uncovered. Start piątek, 3 grudnia od godziny 22, zaraz po Sekretach i Kłamstwach!


>>>
IS Wyspa i Modelarnia zapraszają na wernisaż prac Doroty Nieznalskiej pt. "Selekcje". Wystawa, jako całość, wchodzi w skład wydarzeń towarzyszących Alternativa Housewarming Part/Parapetówka w dniach 3-5 grudnia.


>>>
Impreza, zorganizowana w ramach Festivalu Alternativa, odbędzie się 4 grudnia 2010 w IS Wyspa, start godzina 19 Czekamy na zgłoszenia od osób, które chciałyby prezentować swoje pomysły podczas spotkania. Prosimy o przesyłanie propozycji na info@pechakuchagdansk.pl .Zapraszamy!
>>>
Richard Unwin, dziennikarz znanego magazynu artystycznego, podkreśla rolę Alternativy w staraniach Gdańska o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016, a także wpisanie festiwalu w historyczny kontekst dawnej Stoczni Gdańskiej im. Lenina.
>>>
Z przyjemnością informujemy, że Gdańsk zakwalifikował się do finału Europejskiej Stolicy Kultury 2016! w przesłuchaniach kandydatów w Teatrze Wielkim w Warszawie, obok prezydenta Pawła Adamowicza i przedstawicieli gdańskiej ESK 2016, udział wzięła dyrektor IS Wyspa Aneta Szyłak oraz producentka festiwalu Alternativa Natalia Cyrzan.
>>>
7 października, od godziny 15 pod drodze do Museo de Bellas Artes w Murcji
8 października, od godziny 9.30 w pobliżu Kiosko, Paseo Alfonso XII w Cartagenie


Spotkajcie się z Alternativą w hiszpańskiej Murcji i Cartagenie, podczas 8 edycji festiwalu Manifesta. Na wszystkich odwiedzających, czekają ulotki i informacje prasowe, a także prezenty! Będzie też okazja, aby przyjrzeć się świeżo wydanej monografii legendarnego prekursora gdańskiej sztuki współczesnej, Grzegorza Klamana. Książka ta rozpoczyna cykl wydawniczy Alternativa Editions.

>>>
Instytut Sztuki Wyspa ma zaszczyt przedstawić państwu pierwszą książkę z serii Alternativa Editions, monografię  gdańskiego twórcy Grzegorza Klamana.
>>>
Od 2010 do 2012 r. Instytut Sztuki Wyspa we współpracy z Miastem Gdańsk i Biurem Gdańsk 2016, organizuje szereg międzynarodowych wystaw, wydarzeń artystycznych, publikacji on-line, spojonych pod szyldem Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Alternativa.


>>>
Instytut Sztuki Wyspa, zaprasza w dniu 4 września 2010 na szereg wydarzeń związanych z rozpoczynającym się dwuletnim projektem Wyspy, Miasta Gdańska oraz ESK Gdańsk 2016 o nazwie Alternativa.
>>>