_News


Szanowni Państwo, w związku z chorobą prelegentki jesteśmy zmuszeni odwołać niedzielny wykład prof. Irit Rogoff. Postaramy się zaprosić Panią Profesor ponownie, gdy poczuje się lepiej i obowiązki pozwolą Jej podróżować. Przepraszamy!

-----------------------------

16 września (niedziela)
Godz. 18:00 / Instytut Sztuki Wyspa

Wstęp wolny

Instytut Sztuki Wyspa zaprasza na spotkanie z prof. Irit Rogoff, wybitną autorką, kuratorką, teoretyczką sztuki i pedagożką, twórczynią Wydziału Kultury Wizualnej w Kolegium Goldsmiths Uniwersytetu Londyńskiego.

Rogoff prowadzi program doktorancki Curatorial/Knowledge, program magisterski w zakresie sztuki globalnej oraz nowe Centrum Badań Geokulturowych. Rogoff wiele pisała o geografii, globalizacji i współczesnych praktykach partycypacyjnych w rozszerzonym polu sztuki. Zbiór jej najnowszych esejów pt. Unbounded - Limits’ Possibilities, został opublikowany w 2012 roku w magazynie e-flux/Sternberg, a jej nowa książka Looking Away - Participating Singularities, Ontological Communities wyjdzie w roku 2012. Irit Rogoff mieszka i pracuje w Londynie.

Rozszerzające się pole

Żyjemy w rozszerzającym się polu, w którym wszelkie definicje praktyki, działań ją wspomagających i jej ram instytucjonalnych zostały przesunięte i rozmyte. Niemniej fakt, że zostawiliśmy daleko za sobą jakiekolwiek narzucające przymus definicje, wszyscy uczestniczymy w wielorakich praktykach, a nasza wspólna wiedza, jaką dzielimy, opiera się na różnorodnych podstawach, ma poważne implikacje. Z jednej strony dominacja neoliberalnych modeli pracy, które waloryzują hiperprodukcję oznacza, że zaistniał popyt nie tylko na produkcję pracy, ale także na odnalezienie sposobów jej fundowania, budowania otoczenia, które pozwala ją utrzymać i tworzenia dyskursywnych ram, które otwierają ją na następną dyskusję, jaka z kolei będzie bez końca włączać ją w sieć dalszej pracy lub innych struktur, rozszerzających jej zasięg i pozornie dających jej przyzwolenie na poszerzanie zakresu jej oddziaływania. W takim kontekście, ekspansja jest postrzegana jako przedsięwzięcie postfordiańskie.

Wykład Irit Rogoff prezentujemy w ramach Festiwalu Alternativa 2012, w serii spotkań z wybitnymi twórcami i intelektualistami działającymi na polu sztuki współczesnej.

Partner spotkania - British Council

>>>