_News


Instytut Sztuki Wyspa
poszukuje kilkudziesięciu stołów, które staną się częścią instalacji w ramach wystawy “Materialność” podczas Festiwalu ALTERNATIVA 2012. Będą one stanowiły otwartą, dostępną dla wszystkich platformę dyskusji, spotkań i warsztatów. Jest to doskonała okazja, aby ponownie wykorzystać swoje niepotrzebne już meble i mieć swój udział w tegorocznych Alternativach. Styl, rozmiar i kształt mebla dowolne!

Wyspa zapewnia odbiór mebli z Trójmiasta i okolic. Wszystkich darczyńców zaprosimy na uroczyste otwarcie Alternativ w Hali 90B na terenie Stoczni Gdańskiej 26 maja 2012 i obdarujemy przewodnikiem po wystawie. Grupę darczyńców zaprosimy także na specjalne oprowadzanie po wystawie.

Prosimy o kontakt z Piotrem Szmytem.
piotr.szmyt(at)wyspa.art.pl
500 125 933

Zapraszamy do odwiedzenia naszych stron internetowych: www.alternativa.org.pl , www.wyspa.art.pl
>>>

Wykład towarzyszący wystawie re.act.feminism #2


27 marca (wtorek)
Godz. 19.00 / Instytutu Sztuki Wyspa
Wstęp wolny



W ramach wykładu przyglądając się m.in. takim wystawom jak „Gender Check”, „Inside the visible”, „WACK”, „Re.act.feminism”, czy „Niezgrabne przedmioty” chciałabym zastanowić się nad rożnymi strategiami pracy z widzem przy pomocy medium jakim jest ekspozycja. Zagadnienie to interesuje mnie szczególnie w kontekście sztuki feministycznej, która w moim odczuciu jako swoje główne zadanie postawiła redefinicję polityczności jako redystrybucji tego, co zmysłowe poza uprzedmiotawiającym spojrzeniem.

Ewa Małgorzata Tatar
- krytyczka i historyczka sztuki, redaktorka i kuratorka. Współpracuje z Instytutem Sztuki Wyspa w Gdańsku, Muzeum Narodowym w Krakowie i wydawnictwem Korporacja Ha!art. Redaktorka pisma "Panoptikum". Interesują ją szczególnie strategie wystawiennicze i kuratorskie oraz praktyki krytyczno instytucjonalne i kuratorstwo jako metoda historii sztuki. Kończy doktorat o sztuce feministycznej w Polsce.


>>>

Alternativa 2012 zapowiedź Festiwalu

Materialność / Wyspa. Teraz jest teraz
Gdańsk 2012

Start 25 -27 maja



 
 
>>>