<<<_POWRÓTTo wszystko jest wyjątkowe - 25 / 27 czerwca


Karem Ibrahim i Linda Pollack

Modelarnia oraz Drogi do Wolności, 25 czerwca, godz. 19.00
Prezentacja, nagrywanie dźwięku, działania wspólne

Modelarnia oraz budynek ISW, 27 czerwca, godz. 18.00
Warsztaty dla młodych ludzi, nagrywanie dźwięku, śpiew, performans


Co jeśli demokracja nie jest pojedynczym, szczegółowym przypadkiem, dopasowanym do danego kraju, a raczej serią przykładów, momentów i lokalizacji? Pluralizmem historii i wymian, które można odnaleźć w najnowszej historii, jak i bardziej odległej przeszłości? Kair, Tunis, Madison w Stanie Wisconsin, Gdańsk, Paryż, Kongo, Filadelfia... Karem Ibrahim i Linda Pollack dzięki aplikacji na Facebooku – Everything is Exceptional – zbierają slogany, pieśni i manifesty ruchów demokratycznych z całego świata. Na festiwalu Alternativa powstanie „punkt zbiorczy” Everything is Exceptional – połączenie kabiny do nagrywania i miejsca spotkań, zapraszając uczestników do odczytywania i recytowania zgromadzonych tam zbiorów, zarówno w oryginalnych językach (z transkrypcją fonetyczną), jak i w tłumaczeniach.

Linda Pollack, artystka z Los Angeles, urodziła się na przedmieściach Filadelfii. Studiowała ekonomię w Penn State University i sztukę na Vrije Akademie w Hadze. Podczas pobytu w Holandii założyła APEXchanges, przełomowy fundusz mobilności sztuki mający pomóc wschodnim krajom zniwelować gospodarczej przepaść z zachodem Europy po zakończeniu zimnej wojny.

Karem Ibrahim, londyński artysta urodzony w Kairze. Studiował w Kairze w Akademii Sztuk Pięknych oraz w UEL i Slade School of Art w Londynie. Brał udział w krajowych i międzynarodowych pokazach sztuki. Pracuje na wielu mediach._Partnerzy