<<<_POWRÓT


Fot. M. Ziębińska

Teatr Cynada „Heretycy, Heterycy, Hedoniści, Celebryci”


25 listopada (piątek)
Godz. 21:00 / Hala 90B

Koncept, reżyseria i choreografia: Bożena Eltermann
Muzyka: Olo Walicki
Występują: Anna Steller, Marek Kakareko, Bożena Eltermann, Adrianna Kubik
Gościnnie udział w spektaklu wezmą artyści muzycy:
Gaba Kulka, Olo Walicki

Bilety w cenie: 20 zł.

Najnowszy spektakl Bożeny Eltermann „Heretycy, Heterycy, Hedoniści, Celebryci” nawiązuje do estetyki okresu XX-lecia międzywojennego, a jej autorski Teatr Cynada odnosi się do ekspresjonizmu niemieckiego i twórców takich, jak Rudolf von Laban i Mary Wigman

Bożena Eltermann zaprosiła do współpracy przy projekcie wybitnych artystów muzyków Olo Walickiego i Gabę Kulkę i znakomitą fotograf Małgorzatę Ziębińską. Ich działania złożą się na serię wydarzeń wokół spektaklu „Heretycy, Heterycy, Hedoniści, Celebryci”. W planach jest organizacja premiery w Warszawie i Gdańsku z udziałem artystów muzyków Olo Walickiego i Gaby Kulki oraz wernisaż prac fotograf Teatru Cynada Małgorzaty Ziębińskiej.

Heretycy, Heterycy, Hedoniści, Celebryci” to cztery określenia szufladkujace ludzi, w których oni się jak zwykle nie mieszczą. Jednocześnie mogą to być różne aspekty jednej osoby.

Każda z postaci pojawiających się na scenie ma swój czas i jest przez chwilę głównym aktorem. Tu mieć czas to mieć wszystko i móc z tego zrobić wszystko. Nic nie jest właściwe, ani niewłaściwe, a wszystko jest możliwe. Sceny przeplatają się ze sobą tworząc opowieść, która nie ma początku ani końca, nie jest też przypadkowa.

Kobieta w czerwonej koktajlowej sukni opiera się o stół, pośladki i dłonie spoczywają na jego krawędzi. Obydwie dłonie stykają się na wysokości serca i otwierają jeden raz, startując z impulsu, jak rozkwitający pąk w przyspieszonym tempie. Rusza w przód krokiem jakby stepu, ale lekko w transie. Dojrzała, ma wątpliwości dojrzałe. Mężczyzna w garniturze klaszcze w dłonie różnymi technikami, rozgrzewa nadgarstki machając nimi z dużą szybkością gdy są bezwładne. Siada i bije brawo z ogromnym zachwytem.

Teatr ruchu, teatr chwili. Estetyczny. Niemoralny, bo prawdziwy. Oparty na relacji z widzem, który decyduje, co ogląda.

Partnerzy premiery Teatru Cynada:
Zrealizowano w ramach stypendium marszałka województwa pomorskiego dla twórców kultury, Instytut Sztuki Wyspa, Gmina Wyznaniowa Żydowska w Gdańsku, Art Zone Events, Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona_Partnerzy